tel: 75 717 28 63, email: info@roxana-szklarska.pl

Blog

Piękno

Świat zalewa fala informacji. Mamy coraz więcej pracy, świat w którym żyjemy się zmienia. Tak wiele zmian, więcej pracy, zmniejszony czas spędzany z bliskimi, to wszystko ma wpływ na to, jak się czujemy, co w swoim życiu osiągamy, na nasze relacje z innymi.

Góry ze swoją potęga, dają nam wiele możliwości odpoczynku i dystansu od świata, który daje nam mniej chwil na spojrzenie na świat z innej perspektywy.

Karkonosze ze swoim pięknem, zmiennością pogody, śniegiem i pięknymi porankami, przestrzenią, drzewami i potęgą gór, staja się, mostem do chwil spokoju i zdrowia.

Zapraszamy do pensjonatu Roxana, zlokalizowanego tak blisko stoków narciarskich, żę możesz wyjść po śniadaniu w butach narciarskich trzymając narty na ramieniu.

Śluby i wydarzenia

Gdy decydujesz o tym, gdzie zorganizować swój ślub, wybierasz najpiękniejsze wnętrze oraz okolicę. Góry ze swoja przestrzenią i wiatrem, słońcem i chmurami, są jak wizja przyszłości. Szczęśliwe życie to nie pasmo radości, ale zmiana. Ciągła zmiana, i gotowość na nią, jest początkiem szczęśliwego życia.

W pensjonacie Roxana zlokalizowanym w Szklarskiej Porębie, piękno wnętrz zaprasza do przeżycia Swojego ślubu w niezapomnianym pięknie.

 

pensjonat-roxana-jadalnia

44 miejsca noclegowe, stylowa jadalnia, miejsce do tańca, piękne pokoje, przystosowane do tego, by gościć Twoja uroczystość.

pokój złoty

Szklarska Poręba pełna tajemnic

Szklarska Poręba, małe miasteczko położone przy granicy polsko-czeskiej, dziś nie ujawnia swoich tajemnic. Uznane za kurort, tętniące życiem w czasie zimy, lata i wiosny, jest pełne budynków z czasów gdy w mieście mieszkali Niemcy. Szklarska Poręba zbudowana została głównie przed II wojną światową, w której trakcie, stała się miejscem odpoczynku dla wojsk luftwaffe.

W jednym z obiektów, które w pełni zachowały swój wygląd z lat trzydziestych i czterdziestych XX weku, jest obiekt położony przy drodze na górę Wysoki Kamień. Zbudowany w latach 1937-1938, był obiektem w którym odpoczywali oficerowie wojsk Luftwaffe. W budynku, swój gabinet posiadał również Hermann Göring. Odwiedzając obiekt, zauważymy historyczny sejf w rogu pomieszczenia. Należał do niesławnego generała.

Ukryte przed wzrokiem ludzkim tajemnice przeszłości, ujawniają się, gdy przed przyjazdem do miasta, poznamy jego historię.